"Jakmile jsme pytel hodili na stranu, rozvázal se a vyjela z něho noha. Druhý pytel jsme už nechali na místě a zavolali policii," řekl cestmistr Správy a údržby silnic v Klatovech Václav Hinz.

"Kluci mi volali vysílačkou, že musím hned přijet, že se stalo něco hrozného. Myslel jsme si, že některého z nich smetlo auto nebo se stala jiná podobná nehoda. Nic horšího mě v tu chvíli nenapadlo," dodal.

Podle něj se jednalo o klasické modré igelitové pytle na odpadky. "Takových je při silnici mraky. Když jsem se potom na to koukl zblízka, zdálo se mi, že v jednom z pytlů jsou končetiny a ve druhém pak trup," pokračoval cestmistr s tím, že se to nikdo neodvažoval blíž prozkoumávat.

"Počkali jsme, až dorazí policisté," uzavřel Hinz. Podle informace náměstka ředitele západočeské policejní správy Františka Krákory se jedná o muže kolem 40 let. "Tělo bylo rozřezané a jeho části včetně hlavy uloženy v obou pytlích. Přesnou příčinu smrti budeme znát až po soudní pitvě. Zatím to vypadá, že místo nálezu není místem činu," řekl Krákora. Případ policisté vyšetřují jako vraždu.