Soud mu také potvrdil tříletý zákaz činnosti ve statutárních orgánech společností a náhradu škody. Rozsudek je pravomocný, Giňa se může odvolat jen k Nejvyššímu soudu.

Podle verdiktu dal Giňa opravit několik soukromých automobilů za peníze Fondu porozumění a naděje a Romské kulturní jednoty, které vedl. Způsobil tak škodu 70 000 korun. Dále prý podváděl, když vylákal z úřadu sociální dávky zhruba 20 000 korun.

Soud ho naopak zprostil obžaloby z toho, že za zaměstnance fondu neodvedl zdravotní a sociální pojištění a zálohy na daně. Údajně tak způsobil škodu za statisíce korun. Soud ale neprokázal, že lidé, kteří pro fond pracovali, byli zaměstnanci fondu.

Giňa se už dříve přiznal, že neoprávněně získal sociální dávky. Podle státního zástupce zatajil v několika žádostech o sociální podporu, že je osoba samostatně výdělečně činná s dostatečným finančním zabezpečením. "Rodinné hospodaření nechávám na manželce. Ta mně přinesla k podpisu nějaké lejstro na rodinné přídavky. Považoval jsem to za normální. Podepsal jsem ho, aniž bych se podíval. Byla to chyba," prohlásil Giňa.