"Vše bylo z lásky. Zuzanu miluji. Chtěli jsme to oba dva," uvedl Kozina v jednací síni. Podle výpovědi se se Zuzanou seznámil na oslavě jejích čtrnáctých narozenin na konci léta 2001. Napřed spolu chodili jen jako kamarádi a prý se ani nelíbali. V listopadu začalo osahávání, jež brzy přešlo na pohlavní styk, který trval 8 měsíců.

"Věděl jsem, jak je stará. Když jí bylo čtrnáct, měli jsme pohlavní styk jen dvakrát. Zuzana otěhotněla až loni v září. To už dosáhla patnáct let," hájil se Kozina, který by chtěl se svojí partnerkou žít a vychovávat dítě, které se má narodit v červnu. "Její rodiče s tím souhlasí," tvrdil obžalovaný.

"Stýkali jsme se jedenkrát za měsíc. Chtěla jsem to," vypověděla Zuzana, která si však nedokázala vzpomenout, kdy přišla o panenství. S Petrem by se chtěla vzít. S tím ale její matka nesouhlasí. "Se sňatkem nesouhlasíme. Dcera neříká, že chtějí žít spolu. Na to mají ještě dva až tři roky čas," oponovala nastávající babička, která počítá s tím, že nastoupí na mateřskou dovolenou a bude dítě vychovávat.

O skutečném vztahu Zuzany a Petra se prý dověděla, až dcera otěhotněla. "Doma máme jen jednu místnost. Musíme se rozhodnout, jestli malé bude u nás nebo na vesnici u mé sedmdesátileté babičky," nadnesla Zuzana další možnost. Za půl hodiny výslechy svědků skončily. Senát akceptoval návrh státního zástupce Tomáše Zemka, který doporučil dvouletý podmíněný trest. "Aktivní byli oba dva. Obžalovaný ale věděl, že si takové jednání nemůže dovolit," uvedl Zemek.

Všichni se vzdali práva odvolání a rozsudek tak nabyl právní moci.