Žalobkyně viní Rolla z toho že v přesně nezjištěnou dobu v září roku 2003 měl u sebe doma svléci tehdy teprve šestiletou dceru a spolu s Berkyovou ji osahávat na hrudníku a přirození. Otec jí měl přitom strkat do něho i prsty a žena dívenku měla nutit sahat muži na penis. Když holčička křičela, měl jí on podle žaloby zakrýt ústa rukou a třít si o ni své přirození. Při tom všem měla být přítomna i obžalovaná.

"Od počátku je to obvinění vykonstruované mou bývalou manželkou. Moje vztahy s dcerkou byly vždy velmi dobré a to jak tady, tak v Polsku, kde žije se svou matkou. Naposledy tu obě byly v létě v roce 2003. Protože jsme s družkou zrovna rozjížděli hospodu v Plasích, neměl jsem moc času a malou jsem viděl asi jen pětkrát. Nikdy, ani tehdy ani nikdy předtím, jsem s dcerou nebyl o samotě. Vždy byla přítomna její matka," uvedl před soudem žalovaný.

Prý mu chtějí zabránit ve styku s dítětem

Podle jeho mínění je obvinění motivováno tím, že na podzim v roce 2003 požádal o úpravu styku s dcerou. "S její matkou totiž nebyla možná domluva. Chtěl jsem, abych ji mohl pravidelně vídat jednou za tři měsíce, ať tady nebo v Lodži, kde žije. Podal jsem žádost a následně začalo všechno tohle řízení," dodal s tím, že příčinou rozpadu manželství byl ženin nezájem o domácnost.

"Nemyla nádobí, neprala, nezajímala ji žádná práce kolem rodinného domu, kde jsme tehdy bydleli. Když jsme se v roce 1999 rozvedli, vídával jsem je čtyřikrát ročně. Jezdil jsem za nimi do Polska a dvakrát do roka byly tady. Platil jsem jim cestu, vždy bydlely u mých rodičů a bývalá žena chodila sama i s malou jen po doktorech... Jak bych to řekl, ona nerada pracovala, neustále tvrdila, že malá je moc nemocná. Proto ji také nikdy nikde nenechávala samotnou, ani se mnou ne...," uvedl dále Roll.

Jeho slova potvrdila i Berkyová, která s malou byla rovněž jen za přítomnosti matky dítěte. "Je to všechno výmysl matky, která nechce, aby malá jezdila za svým otcem. Malá byla komunikativní narozdíl od své matky. Když naposledy odjížděla, byla rozesmátá a těšila se, že zase přijede," řekla před soudním senátem.

Podle listinných důkazů a vyšetření dítěte v Polsku byla shledána tři poškození panenské blány a zjištěny evidentní známky dalších sexuálních praktik. Případ bude zatím odročen kvůli nepřítomnosti znalce.