"Třicátého května, krátce před devátou hodnou, byli policisté přivoláni do Hurbanovy ulice ke konfliktu mezi sousedy. V průběhu zákroku byli policisté napadeni jednašedesátiletým mužem ozbrojeným sekerou," oznámila Novinkám policejní mluvčí Iva Knolová.

Všechno začalo bezvýznamným sousedským sporem. Pětatřicetiletý muž oznámil, že mu soused vhodil na balkón starý květináč a rozbil jím skleněnou výplň u balkónových dveří. Poté ho prý ještě praštil dřevěnou tyčí.

Živého mě nedostanou, křičel

Policejní hlídka chtěla znát i stanovisko druhé strany k objektivnímu posouzení problému a zaklepala na dveře dotyčného. Ten se však začal chovat jako nepříčetný. Nejdříve řekl, že neotevře a později prý vykřikl: "Živého mě nedostanou".

Zúčastnění dostali strach, že se muž zabije a zavolali hasiče, kteří násilím vylomili dveře. V té chvíli vyběhl muž se sekerou a zaútočil na jednoho z policistů, ale nezasáhl ho. Pak se sekerou ještě chvíli oháněl a nakonec řekl, že se zabije. Vyběhl na balkón v sedmém patře a začal přelézat zábradlí. V té chvíli ho hlídka zneškodnila.

"Na základě rozhodnutí lékaře byl muž převezen do nemocnice. Nyní je vyšetřován pro podezření z útoku na veřejného činitele," dodala Knolová.