Pětatřicetiletý Pecha, pro své okolí velice slušný člověk, se prý dostal na šikmou plochu začátkem roku 2002. Podle soudu neudržel na uzdě hráčskou vášeň a přestože jako obchodní zástupce významné pojišťovny měl slušný příjem, rozhodl se vstoupit na ošidnou dráhu zločinu.

"Přestalo se mu dostávat peněz na leasing automobilu. Když viděl v televizi reportáž o loupežích, rozhodl se, že by to mohl zkusit také," řekla soudkyně. V Přerově si v březnu 2002 koupil startovací pistoli a odjel do Ostravy, kde si vyhlédl sázkovou kancelář na sídlišti Dubina. Maskován na obličeji na mířil pistoli na mladou ženu a donutil ji k vydání 32 tisíc korun. "Byl přitom tak nervózní, že pistoli na místě činu zapomněl," podotkla soudkyně.

O dva měsíce později se prý Pecha rozhodl svůj čin zopakovat. Tentokrát vyzbrojen plynovým revolverem vyhrožoval zabitím mladé pracovnici sázkové kanceláře v Ostravě-Porubě. Získal bezmála 65 tisíc.

Kanceláře si vybíral pečlivě po celé ČR

Další přepadení se odehrála například v Brně, Novém Jičíně, Vsetíně, Pardubicích či Vysokém Mýtě. "Vybíral si výhradně provozovny, kde obsluhovaly ženy. Žádné z nich sice neublížil, ale do jedné například strčil, další přinutil lehnout si na zem nebo ji tahal za vlasy. Také frekvence přepadení se zvyšovala," dodala soudkyně. Podotkla, že na každé z jednotlivých přepadení se velice pečlivě připravoval.

"Na internetu si vyjel seznam sázkových kanceláří, pořídil si mapy jednotlivých měst a někdy před sázkovou kanceláří jeden až dva dny hlídkoval, aby zjistil, kolik tam chodí lidí, a teprve pak udeřil," doplnila soudkyně. Rozsudek zatím není pravomocný, Pecha si ponechal lhůtu pro odvolání.