"Napadený se s Ferkem seznámil 15. února v baru Papano v ulici Milady Horákové v Brně. Odjeli spolu taxíkem do bytu poškozeného, kde Ferko dostal 500 korun na automaty. Posléze vzal Ferko dvě lahve od alkoholu a několikrát Michala P. udeřil do hlavy. Pak mu ještě ukradl 100 korun a z bytu odjel," uvedla v obžalobě státní zástupkyně Eva Žďárská.

Mladého muže našli až druhý den odpoledne v bezvědomí jeho rodiče, kteří za ním přišli do bytu, když jim nebral telefon. Zavolali lékaře, který konstatoval tříštivou zlomeninu lebky, četné zhmožděniny a krvácení do mozku. ŽIvot mu pak zachránili lékaři ve Fakultní nemocnici v Brně, ale rozsáhlá zranění lebky se podepsala na jeho současném stavu.

Obžalovaný Ferko popřel, že by jel do bytu Michala P. s úmyslem vraždit nebo loupit. Dokonce řekl, že ani netušil, co po něm bude mladý muž chtít. K útoku ho údajně přinutila až jeho touha po sexu, který Ferko odmítal. Když ho pak Michal P. shodil na postel a začal osahávat, došlo prý k prvnímu útoku. Ten však podle Ferka nestačil a tak udeřil podruhé.

Ferko prý nevěděl, co po něm chce

"Věděl jsem, že je na chlapy. Nejprve mi nabízel půjčku 500 korun na automaty, ale já jsem odmítal. Pak jsem souhlasil, že pro peníze pojedu s ním do bytu. Když se na mě vrhl, neměl jsem jinou šanci, jak se bránit. Kdybych to neudělal, kdo ví, jak to by to dopadlo. Netušil jsem, že po mě bude chtít sex, bylo mi to nepříjemné a lituji toho. Když jsem odcházel, krev jsem nikde neviděl," vypověděl Ferko.

Předsedkyně senátu Hana Zoubková mu pak přečetla jeho výpověď ze 17. ledna, kterou učinil před soudcem Městského soudu v Brně, který rozhodoval o jeho vzetí do vazby. Tam Ferko potvrdil, že už v baru a také v taxíku Michal P. mluvil o sexu a touze mít snědého mladíka, kterému by za uspokojení zaplatil. Ferko na to však soudcům odpověděl, že údajně nevěděl, co Michal P. uspokojením myslel.

U soudu vypovídal i otec napadeného, který uvedl, že celá místnost a zdi byly postříkané od krve a jeho syn ležel na zemi mezi ložnicí a šatnou. Podle další sousedky Michala P. se v kritický okamžik ozývaly z jeho bytu zvuky připomínající milování a posléze to vypadalo, že je Michalovi špatně. Nevěnovala tomu ale pozornost, protože si myslela, že je asi opilý

Líčení bylo odročeno, protože znalci z oboru soudního lékařství se ho nemohli zúčastnit a právě jejich závěr bude důležitý pro rozhodování soudu, který může Ferka poslat do vězení až na 15 let.