"Muže jsme dopadli až nyní na základě trestního oznámení, který na neznámého pachatele podala matka 14leté dívky. Ukázalo se, že jde o svobodného muže, který celé noci volával dívkám, na které měl kontakt, a chtěl aby se svlékaly, hladily se po těle a sdělovaly mu své prožitky. Když jich tam bylo víc, tak se měly hladit navzájem," uvedl policejní mluvčí Mojmír Popp.

Muž zřejmě ukájel svou sexuální úchylku, když po telefonu radil dívkám, jak se mají vzrušovat a co mají všechno dělat. V některých případech se dívek nejprve ptal, co mají na sobě a zda u sebe nemají mrkev nebo svíčku. Pak je naváděl, co mají všechno dělat a současně od nich vyzvídal, jak se cítí a chtěl slyšet jejich vzrušený dech. Pokud však dívka zavěsila nebo se s ním nechtěla bavit, začal být zlý.

"V tom případě dívkám volal opakovaně celou noc a klidně na jedno číslo volal i dvacetkrát. Pokud se s ním dívka odmítala bavit, tak jí začal vyhrožovat a nadávat, aby je přinutil se s ním bavit. Takto protelefonoval řadu nocí. Protože měl stále stejné číslo a matka poslední oběti nám jej sdělila, podařilo se ho dopadnout," doplnil Popp.

Děvčátka mu dávala i adresu

Policii se podařilo nashromáždit nejen svědectví od dívek či jejich rodičů, kteří telefonáty slyšeli, ale také SMS. Některá děvčátka podezřelý muž tak zpracoval, že mu dala i adresu, na kterou jim posílal dopisy. Ty už nebyly tak zvrhlé, obsahovaly prý slova o lásce a citu.

"Zatím máme zadokumentovaných 23 poškozených a dvě dívky ještě prověřujeme. Všechny vyslýcháme za přítomnosti rodičů a některé se zdráhají o svých nočních dobrodružstvích mluvit. Předpokládáme však, že obětí bude víc, protože si dívky navzájem předávaly telefonní kontakt a ze zvědavosti muže prozváněly. Tyto dívky nejsou jen z Brna, ale i z různých jiných krajů," řekl Popp.

Muž nyní čelí trestnímu stíhání pro ohrožování mravní výchovy mládeže, protože věděl, že dívky nemají ani 15 let. Přestože tvrdil, že byl přesvědčený, že mluví s dospělými, usvědčují ho některé SMS a svědectví dívek. Policisté nadále přijímají informace o činnosti podezřelého na čísle 974625861.