V pankrácké věznici Kutal absolvuje přijímací řízení. Poté dispečer generálního ředitelství vězeňské služby určí, v jaké věznici si trest bude odpykávat.

Pražský vrchní soud Kutala odsoudil v roce 2003, do vězení ale nenastoupil a až do loňska se zdržoval na neznámém místě. Údajně jezdil po Evropě v luxusně zařízeném obytném karavanu a podle vlastní výpovědi přijel na Slovensko zhruba dva týdny před svým zatčením. [celá zpráva]

Na Slovensku žádal o azyl

Slovenská policie zatkla Kutala loni v červenci v motelu v obci Vežký Biel nedaleko Bratislavy. Podnikatel ale několik týdnů po zadržení požádal o politický azyl na Slovensku. Žádost zdůvodnil tím, že byl jeho proces v ČR zmanipulován. Migrační úřad mu ale statut uprchlíka nepřiznal a poté krajský i nejvyšší soud konstatovaly, že je jeho vydání přípustné. Slovenský ministr spravedlnosti o jeho vydání do ČR rozhodl před měsícem.

Podnikatel se za celou dobu svého pobytu na Slovensku nevyjádřil k žádné z novinářských otázek. Před slovenskou justicí ale tvrdil, že byl ve vlasti odsouzen neprávem. Šumperského podnikatele, který podle médií patřil mezi hlavní překupníky v kauze s lehkými topnými oleji (LTO), uznal pražský vrchní soud vinným z přípravy neuskutečněné vraždy novináře a z nedovoleného ozbrojování.

Toho se podle soudu dopustil tím, že si objednal sérii výbuchů, které měly od případu souvisejícího s LTO odvést pozornost policie. Spolu s Kutalem byl souzen i podnikatel Milan Šišma, kterému justice vyměřila 13,5 roku vězení za návod k vraždě jednoho z největších obchodníků s LTO Lubomíra Holého. Kutalova účast na této vraždě se ale nikdy neprokázala.