"Obvinila jsem ho z trestného činu krádeže vloupáním," řekla v pátek Právu státní zástupkyně Jaroslava Pašková. Obviněnému policistovi v hodnosti poručíka, který u policie slouží přes dvacet let a je zařazen jako kriminalistický technik, tak hrozí až dvouleté vězení a ztráta zaměstnání.

Podle informovaného zdroje došlo ke krádeži koncem března. "Jeden návštěvník bazénu si klíček od skříňky na šaty pověsil ve sprše, odkud ho zloděj sebral, odemkl skříňku, vzal mobil a zase ji zamkl. Když poškozený nemohl najít klíč, šel si na vrátnici pro rezervní. Když otevřel skříňku,. mobil tam nebyl," upřesnil zdroj. Na zloděje přišli policisté úplnou náhodou.

Policista, který případ vyšetřoval, šel ke kolegovi předat zajištěné stopy z jiného případu a všiml si, že mu na krku visí přesně ten samý telefon, který zmizel ze skříňky. "Byl si stoprocentně jistý, protože se jednalo o atypický model, který není běžně rozšířen. Později se ukázalo, že souhlasí i výrobní číslo," pokračoval zdroj.

Obviněný policista nedokázal hodnověrně vysvětlit, odkud telefon má. "Tvrdil, že ho na ulici koupil od dvou lidí, které ale nedokázal popsat," uzavřel zdroj. Tachovský policejní ředitel Jaromír Kníže obviněného policistu postavil mimo službu až do rozhodnutí soudu. "Pokud mu bude prokázána vina, bude propuštěn bez nároku na výslužné," dodal Kníže.