Jak se přesvědčil reportér Práva, ovce se zakalenýma očima ve čtvrtek ležela ve vlastních výkalech ve stínu stromu a po zhruba minutových intervalech zoufale škubala nohama. S nepořízenou odjel i kafilérní vůz, jehož řidič měl už zčásti rozložená těla naložit a odvést.

"Nedohodl jsem se s majitelem, který mě nepustil na pozemek," řekl ve čtvrtek šofér. Policisté podle svého mluvčího Josefa Aubrechta zjistili, že uvnitř oplocené tříapůlhektarové pastviny se nacházelo stotřicet ovcí. "Bylo tam pět mrtvých dospělých a jedno jehně. Další čtyři uhynulá jehňata ležela v roklince těsně za ohradníkem. Ve výběhu měla zvířata veškerou trávu spasenou a chyběla jim i voda," uvedl Aubrecht.

Uhynulá zvířata budou podrobena pitvě, aby se zjistilo, co bylo příčinou jejich smrti. Z prvotního šetření veterinářů zatím není jasné, zda případ bude posuzován jako trestný čin týrání zvířat. "Majitel ovcí ale zcela jistě porušil zákon o veterinárním ošetření, když uhynulá zvířata nenechal zlikvidovat v kafilérii. To je ale přestupková záležitost," upřesnil Aubrecht.

Samotný farmář, který ještě provozuje bowlingové centrum ve Starém Plzenci, se odmítá k celé záležitosti vyjadřovat a před novináři se skrývá. Sousedé tvrdí, že nebýt jeho tchána, ovce už by byly dávno všechny mrtvé.