Není jasné, kdo přesně vynesl seznam Kryštofů, ale určitě to musel být policista - potvrzuje to i vyjádření policejní mluvčí.

"Nějaký "loajální kolega" poskytl médiím a tedy veřejnosti kompletní seznam dopravně bezpečnostních akcí na letošní rok včetně jejich termínů. Takové informace nepodléhají utajovaným skutečnostem a Policii ČR to nezpůsobilo žádný zásadní problém. Termíny jsou orientační a o tom, kdy se akce uskuteční, rozhoduje policejní prezident," okomentovala únik policejní mluvčí Blanka Kosinová.

Policii je to prý jedno

Policie prý ani nebude pátrat po zlomyslném příslušníkovi, který má únik informací na svědomí. "Byla by to obrovská námaha a výsledek velmi nejistý," dodala Kosinová.

V dokumentu se píše např. o týdenní preventivní akci, která má trvat celý příští týden. Už ve středu policie informovala, že tato akce se uskuteční od 16. do 20. května. Letošní dopravě-bezpečnostní akce, kterou pořádá policie společně s dětmi ze základních škol, ponese název Jezdíme s úsměvem.

Ve středu 25. května pak chtěli policisté kontrolovat železniční přejezdy a přechody pro chodce. Akce typu Kryštof byly plánovány na červenec a září. Do konce roku se mělo uskutečnit celkem 15 celostátních akcí.