Dva dosud neznámí muži napadli šéfa Telecomu, když se v pátek v noci vracel z Londýna, kde byl na služební cestě. Před jeho domem ho zmlátili železnou tyčí. "Jediná věc, kterou na mě evidentně zcela záměrně vykřikli, byla kriminální policie. Byl to pokus o vraždu, který byl předem plánovaný," řekl České televizi Berdár. Neví však, kdo by za útokem mohl stát.

Po přepadení vyrazil se svou přítelkyní autem do nemocnice. Cestou potkali vůz, o němž se domnívali, že v něm jedou útočníci. Berdár na něj několikrát vystřelil.

"Konal jsem v mezích zákona. Útočníci na mě najížděli a ohrožovali nejen můj život, ale i život mé přítelkyně. Střílel jsem pouze do země," uvedl. Podle policie se ale zmýlil. V autě pachatelé neseděli. Jeho verzi zpochybnila i posádka vozu.

"Začal na nás střílet, když jsme se mu na úzké cestě snažili uhnout, aby nás mohl objet," řekl Vladimír Račko, který seděl za volantem.

Policie mlčí

Motolská nemocnice zatím žádné informace o zdravotním stavu Berdára neposkytla. Do domácího léčení by měl být ale propuštěn do konce týdne. "Utrpěl jsem velmi vážná zranění hlavy a mnohočetná zranění na různých částech těla, ztratil jsem hodně krve," poznamenal Berdár.

Policie útok na Berdára vyšetřuje pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví. U střelby na vozidlo zatím nerozhodla, zda ji bude vyšetřovat jako přestupek, nebo trestný čin. Včera žádné další podrobnosti policisté nezveřejnili. Podle středočeské policejní mluvčí Soni Budské to tak zůstane až do uzavření případu.

Motivem útoku jsou podle Berdára zřejmě zveřejněné informace o odměnách vedení Českého Telecomu. Policisté jeho tvrzení nezpochybnili s tím, že pro toto tvrzení nemají žádný důkaz. Kloní se spíše k možnosti, že šlo o náhodné napadení při pokusu o vloupání do Berdárova domu.