Isma, drobný a nenápadný muž, se hájil tvrzením, že se bránil. Smrtící výstřel podle něj vyšel při vzájemném přetahování o pistoli mezi ním a zastřeleným, který stejně jako spolumajitel pocházel ze zemí bývalé Jugoslávie.

Toto tvrzení sice soudní znalec nevyloučil, ale popřeli je někteří svědci. "Nešlo o náhodné výstřely, Isma nejednal v nutné obraně. Zbraň své oběti přiložil na hrudník, způsobil jí průstřel hrudníku a plíce a na tato zranění muž poté zemřel," konstatovala soudkyně s tím, že vzápětí stejnou zbraní střelil do břicha i druhého muže. Ten přežil pouze díky rychlé lékařské pomoci.

Policii se nepodařilo zjistit, kdo při přestřelce postřelil Ismu zezadu do krku. Jeho zranění označil znalec jako vážné. Následky postřelení, které jsou na Ismovi stále znát, mu budou podle znalce působit trvalé potíže.

Albánští svědci vypovídali až u soudu

Před soudem také v průběhu hlavního líčení vypovídali albánští svědci, jejichž výslech dodatečně navrhla obhajoba. Uvedli, že viděli střílet muže s přezdívkou Renato, tedy spolumajitele kasina. Obžalovaného nikdo z nich údajně střílet neviděl. Na dotaz soudu, proč se se svým svědectvím neobrátili na policii, ale přišli až po roce k soudu, někteří z nich odpověděli, že se báli. Další nechtěli mít problémy a někteří čekali, až je policie ke svědectví vyzve.

"Odsouzenému přitížilo, že spáchal dva trestné činy. Naopak v jeho prospěch hovoří, že v ČR i své domovině žil řádným životem," uzavřela soudkyně.

Odsouzený se na místě odvolal, státní zástupkyně se tohoto práva vzdala.