Kopa se podle Primy zabývá násilím a extremismem na fotbalových stadionech. V poslední dubnový den ho na stadiónu napadli hradečtí fanoušci. Ke konfliktu dorazili policisté, kteří místo pomoci Kopu surově zbili.

Zasahující muži zákona se hájí tím, že jejich kolega v civilu byl opilý a dělal výtržnosti. Kopa musela s četnými zraněními do nemocnice převést záchranná služba. Nyní je v domácím léčení a stále mimo službu.

"Na čele mám tržnou ránu asi 3,5 centimetru, mám tam tři nebo čtyři stehy. Kopali do mě, bolí mě celé tělo, dokonce se v mé stolici objevila krev," řekl Primě Kopa. "Ten zákrok byl maximálně brutální," dodal. Na jeho křik, že je sám policista, prý nikdo nereagoval.

Napadený policista podal na útočníky trestní oznámení a případem se zabývá i krajské státní zastupitelství. Policie má podle televize vlastní verzi konfliktu: Kopa byl opilý a dělal problémy. Mimo jiné měl rozbíjet skleněné vývěsné skříňky. Kriminalista to však popírá.

"Stížnostní a kontrolní oddělení krajské policejní správy šetří, zda-li se uvedeného přestupku dopustil náš policista," řekla televizi policejní mluvčí Iva Marková.