Protože mladík už byl v podmínce kvůli krádežím a vydírání, za mřížemi  má strávit více než sedm let. K přepadení, z nějž se stará paní dodnes vzpamatovává a léčí, došlo ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku, kam důchodkyně z Ostravy pravidelně jezdí udržovat místo posledního odpočinku svého zesnulého manžela.

"Vracela jsem se ze hřbitova po lávce přes Ostravici, na které stáli čtyři Romové. Jeden z nich mi sáhl po kabelce a začal tahat," vzpomíná důchodkyně na událost. "Poškozená, která svírala kabelku v rukou, upadla na kolena a začala se o ni s obžalovaným přetahovat," popsala soudkyně s tím, že žena utrpěla zlomeninu pažní kosti a oděrky na nohou.

Asi měsíc měla ruku zafixovánu v sádře a dodnes má bolesti a problémy s pohyblivostí. Policie Miroslava Bongilaje dopadla během několika hodin a ten se pod tíhou důkazů přiznal. Proti rozsudku se ale okamžitě odvolal, protože mu trest připadá přísný.

Rodině se výška trestu nelíbí

Také jeho rodiče nesli trest velmi nelibě. "Dostal tolik, jako by někoho zabil," rozčilovala se na chodbě soudu jeho matka. Vzhledem ke způsobení těžké zdravotní újmy hrozil obžalovanému trest v rozmezí pěti až dvanácti let. Soud ale přihlédl k řadě polehčujících okolností, především k nízkému věku obžalovaného a také k tomu, že si navíc bude muset odsedět i předchozí podmíněný trest.

Přepadená důchodkyně, která se jednání účastnila, označila verdikt soudu za spravedlivý. "Pro něho je to určitě hodně, ale zavinil si to sám," řekla.