V listopadu 2002 uviděl náhodně projíždějící řidič v rybníku v katastru obce Svaté pole na Příbramsku plovoucí nahé tělo. Na místo přivolal policii. Po prvotním ohledání bylo zjištěno, že se jedná o tělo ženy, která měla svázané ruce a byla zatížena kamenem. Ve vodě ležela maximálně dva dny. Ani soudní pitva však neodhalila totožnost neznámé.

"Vodítkem se stalo zjištění, že žena prodělala výměnu kyčelního kloubu. Podle číselné šarže na umělém kyčelním kloubu kriminalisté zjistili, že operaci žena prodělala ve Francii. Po několika týdnech měli kriminalisté jistotu. Zavražděná žena byla Francouzka, jmenovala se Josette Doise, narozená v roce 1943," uvedla policejní mluvčí Soňa Budská.

Kriminalisté zjistili, že dotyčná se svým mužem v letech 1998 až 1999 odcestovala do Španělska, neboť její muž prý byl ve Francii stíhán za daňové úniky. V roce 2002 se pár přemístil do Belgie, v září téhož roku spolu začali cestovat po Evropě. 

Stopa mizí v Polsku

V říjnu 2002 se objevili v České republice, navštívili Turnov. Odtud odcestovali do Polska, do rekreačního střediska Istebna. V listopadu byla zavražděná žena nalezena v rybníce v katastru obce Svaté Pole. Všechny důkazy nasvědčovaly tomu, že vraždy se dopustil její manžel Pierre René Doise.

Policie se obrací na veřejnost s prosbou o pomoc při získávání jakýchkoliv poznatků o pohybu manželů na našem území v roce 2002. Se svými případnými informacemi se obraťte na linku tísňového volání 158 nebo na čísla 974 861 650 a 723 884 968.