Německý reportér v noci 7. dubna na ulici u klubu Madona projevil zájem o sex s mladou dívkou a nabízel za to 200 eur. Obvinění se podle policie domluvili na tom, že mu zprostředkují sex s nějakou prostitutkou, která vypadá mladě, nechají si zaplatit předem, pak ho postraší, že zavolají policii a on odejde.

Trojici se ale nepodařilo sehnat mladě vypadající prostitutku, a tak se domluvili, že cizince zavedou do bytu jedné z obviněných žen a ukážou mu spícího syna majitelky bytu. To také učinili, ale Němec odešel, aniž by zaplatil.

Policie v Chebu loni šetřila 60 případů, kdy se dvojice muže a ženy obohacovala na zájmu cizinců o sex s dětmi. Vždy z nich vylákala peníze, ale k žádnému sexu s dětmi prý nakonec nedošlo. Podle policie i vedení města je mediální zájem o prostituci v Chebu jedním z důvodů, proč se pedofilové do Chebu vydávají.

Starosta přiznal, že jde o problém romské komunity

Chebského starostu Jana Svobodu skandalizování Chebu mrzí. Město bylo označeno jako ráj dětské prostituce a už mu to zůstalo. "Aféry s nabízením dětí jsou problémem chebské romské komunity. V této oblasti nás čeká ještě hodně práce. Potřebujeme ale i zákony, které by naše úsilí podpořily," řekl starosta.

Chebští policisté předali v loňském roce německým kolegům případ pedofila, který v Chebu kontaktoval nezletilce, od kterých požadoval sexuální služby za úplatu a o dalších dvou případech požadavků na sexuální služby a fotografování aktů dětí tamní policii informovali.

"Poslední případ, který jsme německé policii předali, je z počátku tohoto roku," informoval mluvčí chebské policie Vladislav Hošek. Německý občan v Chebu kontaktoval chlapce, kterým chtěl zaplatit za sexuální služby. Při domovní prohlídce u něho byla nalezena homosexuálně orientovaná dětská pornografie.