"Muž jel s traktorem kolem 22. hodiny ze Zlivi směrem na Stříbro. Na křižovatce přehlédl značku dej přednost v jízdě a srazil se s projíždějícím Nissanem Patrol. Po střetu traktorista pokračoval dál v jízdě, aniž by nehodu vůbec zaregistroval. Řidič nissanu se ho snažil zastavit. Běžel za traktorem, dohonil ho a naskočil na schůdky u kabiny. Marně se snažil přinutit řidiče, aby zastavil. Když nepomohlo domlouvání ani výhružky, tak mobilním telefonem přivolal policisty," řekl zástupce tachovského policejního ředitele František Pachl.

Podle něho měli policisté s řidičem traktoru také problémy. "Komunikace s ním byla velmi složitá. Nedokázal ze sebe vypravit kloudné slovo. Hlídka ho převezla k lékaři na odbor krve," upřesnil Pachl.

Později policisté zjistili, že traktorista nevlastní řidičský průkaz a stroj si půjčil od otce. "Šetříme to jako přestupek," uzavřel policista.

Litry piva a decky tvrdého

Podle lékaře z domažlické protialkoholní poradny Viliama Janáče alkoholu v krvi bylo tolik, že člověk, který není zvyklý pít, by bojoval o život. "Musel vypít nejméně deset piv a několik decek tvrdého alkoholu," odhadl lékař.

Dopravní policisté se shodují, že jde o výjimečný případ. "Sloužím na nehodovce deset let, ale nepamatuji, že bychom tady někdy měli tak zřízeného řidiče," řekl službu konající policista z Plzně.