Soudci ženě vyměřili čtyřletý trest ve věznici s ostrahou, protože podle znalců jednala v rozrušení a trpěla poruchou, kterou si sama nezavinila.

"Podle nás není pochyb o tom, že se čin stal a že ho má na svědomí obžalovaná. Při posuzování jejího zdravotního stavu znalci zjistili, že trpí duševní poruchou a při porodu došlo ke zkratovitému jednání, které vyvrcholilo vraždou dítěte. Obžalovaná jednala v rozrušení vyvolaném porodem. Navíc od dětství trpěla poruchou, kterou vyvolalo sexuální násilí od příbuzných," uvedl předseda senátu Vlastimír Čech.

S dítětem bouchla o zem

Příčinou smrti dítěte bylo poškození mozku po pádu na zem. "K porodu došlo 6. září 2004 kolem půlnoci na parkovišti u nemocnice ve Znojmě, kde obžalovaná porodila po utajeném těhotenství chlapečka. Nemluvně vzala a týlem jeho hlavičky udeřila o tvrdý předmět, patrně patník. Navíc tělíčko odhodila do křoví, aby o něm její manžel nevěděl," uvádí obžaloba.

Žena, která se dříve starala o výchovu postižených dětí a měla by mít k dětem vroucí vztah, přiznala, že dítě odhodila, ale bránila se nařčení z vraždy. Tvrdila, že byla přesvědčená, že dítě přišlo na svět mrtvé, a tak se ho zbavila. Podle znalců však dítě porodila v osmém měsíci těhotenství a chlapec byl zřejmě v pořádku.

"Cítím svou vinu, ale nechtěla jsem dítě zabít. Vůbec jsem nevěděla, zda jsem, nebo nejsem těhotná. Za celou dobu těhotenství jsem přibrala jen 4 kg a navíc jsem brala antikoncepci. Když jsem posléze zjistila, že jsem opravdu těhotná, měla jsem strach, že plod bude poškozený. V kritický den mě bylo zle a když mě manžel vezl na pohotovost, vylezla ze mě v autě nějaká kulička," uvedla už dříve Révayová.

Prý nepoznala, že porodila

Tvrdila, že si z počátku vůbec nebyla vědomá toho, že by v ruce držela zdravý plod dítěte. Spíš byla přesvědčená, že potratila v 5. měsíci těhotenství. Využila situace, kdy manžel běžel do nemocnice pro vozík, na kterém by ji odvezl k lékaři a dítě odhodila do křoví. Tam chlapce po několika hodinách našel psovod.

Lékaři totiž zjistili, že žena porodila a zavolali policii, která začala po novorozenci pátrat. Manžel obžalované David Révay potvrdil u soudu verzi manželky, že nevěděl o těhotenství.

"O těhotenství manželky jsem vůbec nevěděl. Všiml jsem si, že jí více narostlo bříško a tak jsem se jí ptal, zda je těhotná, či ztloustla. Ona mi řekla, že ztloustla po antikoncepci. Té noci si stěžovala na bolesti břicha. Proto jsem ji vezl do nemocnice, kde mi posléze řekla, že potratila," vypověděl David Révay.