Líčení s Kajínkem se uskuteční z bezpečnostních důvodů ve stejné jednací síni jako loni. Veřejnost se dostane dovnitř jen v omezeném počtu. Dá se předpokládat, že stejně jako minule udělá vězeňská služba v soudní budově mimořádná bezpečnostní opatření.

Kajínka odsoudil plzeňský krajský soud k doživotí v červnu 1998 za to, že v Plzni zastřelil dva lidi a jednoho postřelil. Kajínek tvrdí, že je nevinný, a domáhá se obnovy procesu. Plzeňský krajský soud loni v září žádost zamítl. Řadě svědků buď neuvěřil, nebo podle něj neřekli nic nového a podstatného. Kajínek se odvolal.

Uspěl u vrchního soudu

Vrchní soud vrátil případ k novému projednání zpět do Plzně. Proč tak rozhodl, přečte předseda senátu krajského soudu Tomáš Bouček při zahájení nového líčení. Kajínkovi příznivci, kteří jsou přesvědčeni o jeho nevině, doufají, že soud nyní rozhodne jinak. Někteří tomu však moc nevěří. "Je to sice určitá naděje na obnovení procesu, ale my jsme spíš pesimisti a neděláme si žádné iluze," řekl organizátor petic za obnovu Kajínkova procesu Jiří Anderle.

Líčení s Kajínkem se minule konalo za mimořádných bezpečnostních opatření. Bylo to zejména proto, že se mu několikrát podařilo utéci z vězení. Před soudem, na chodbách i vevnitř síně hlídala po zuby ozbrojená policie i vězeňská stráž. Kajínek naposledy uprchl v roce 2000 z věznice v Mírově na Šumpersku. Trvalo několik týdnů, než ho policie znovu dopadla.