Gaši je údajně nejvýše postavený drogový mafioso, jakého kdy česká policie dopadla. Kosovský Albánec a jeho tři společníci se podle obžaloby podíleli na vývozu více než stovky kilogramů heroinu z Česka. Zatčeni byli v listopadu 2003 při operaci Titánium. Gaši hned na začátku procesu prohlásil, že nebude vypovídat.

Kvůli jeho kauze prý lidé z kosovsko - albánského podsvětí plánovali vraždu státní zástupkyně Věry Brázdové - šlo o to, aby nestihla včas podat obžalobu a Gaši tak mohl z vazby ven. Brázdovou pak musela několik měsíců hlídat osobní stráž.

Proces bude trvat měsíce

Údajný narkobaron Gaši byl mozkem skupiny, která podle státní zástupkyně pašovala heroin z Balkánu přes Česko do dalších evropských zemí. Gašiho v minulosti pražský městský soud zprostil obžaloby z přípravy vraždy dvou tureckých podnikatelů.

Podle mluvčí policejního prezidia Blanky Kosinové jsou obžalovaní pachatelé podezřelí z nelegálního obchodování s 238,5 kilogramu heroinu a 19 kilogramy kokainu.

Kromě Gašiho jsou obviněni ještě Albánec Pjeter Nikolaj a Češi Josef Jisl a Milena Smetanová. Ti jsou stíháni na svobodě. Korunním svědkem v celém případu má být kosovský Albánec Sengylu Felferniga, který pomáhal při odhalení aktivit drogového gangu v České republice. Detektivy například dovedl na stopu objektu v Praze, který sloužil jako překladiště drog.