Zvlášť nebezpečný recidivista, devětatřicetiletý Zbyněk Beneš a o rok mladší Roman Teocharis se vloudili do bytu Jiřiny T. na náměstí Míru v Praze 2 pod záminkou, že jsou pracovníci zajišťující odpočet plynu.

V předsíni starou ženu podle soudu povalili na podlahu, ruce jí za zády svázali páskem od županu. Do úst jí nacpali utěrku a tento roubík ještě převázali podprsenkou, kterou pevně utáhli. Potom ji odnesli na gauč a víc se o ženu nestarali. Podle znalců zažívala dlouhé minuty pocit smrtelné úzkosti. Nakonec se vdechnutím žaludečního obsahu udusila.

Beneš s Teocharisem prohledali celý byt. Sebrali v něm mimo jiné obrazy, hodiny, mobilní telefon či lahve s alkoholem. Věci pak prodali po bazarech za necelých 7000 korun. Teocharis z nich dostal 1500 korun a v okamžiku je utopil v hracích automatech. Z gamblerství a závislosti na alkoholu se přitom krátce předtím léčil v bohnické psychiatrické léčebně, kde se s Benešem seznámil.

Další počínání Teocharise ale podle něj svědčí o tom, že přece jen není tak otrlý jako Beneš. Zločin totiž zanedlouho sám oznámil, přiznal se a pokusil se o sebevraždu. Podle Nováka znalci u Teocharise možnost nápravy nevyloučili. V únoru dostal 13 let.