Mrtvý muž byl celostátně hledaný recidivista. Policisté jej stíhali pro loupež, výtržnictví a porušování domovní svobody. Po zatčení loni v srpnu byl předán do vazební věznice, kde si stěžoval na bolesti břicha a pak zemřel.

Při zatýkání se pokusil utéct, ale policista jej chytil, povalil a začal do něj kopat. "Utrpěl vnitřní poranění břicha," uvedl Ivo Vykopal z okresního policejního ředitelství. Pitva potvrdila, že zemřel na zranění, které mu policista způsobil.

Podezření nyní padá i na lékaře Fakultní nemocnice v Olomouci a vězeňského lékaře. Žalobce podotkl, že vyšetřovatelé musí nyní vyhodnotit, do jaké míry je dána trestní odpovědnost jednotlivých poskytovatelů lékařské péče.

"Záleží na tom, zda je to porušení důležité povinnosti, či pouze nedbalost. To bude předmětem doplnění prověřování," uvedl žalobce. Upřesnil, že bude záležet také na tom, kdy byl muž podruhé dovezen do nemocnice a jakým způsobem. Na pochybení lékařů poukázal již dříve i krajský státní zástupce Lev Novák, který prošetřoval případ policisty.