Se Šlechtou byl potrestán také Miloslav Černý, který dostal důtku. Obou policistů se poté zastal jejich šéf Stanislav Huml, kterému byla snížena na rok o jeden stupeň hodnost. Všichni tři podali proti trestům žalobu, Černý s Humlem o něco později.

Podle Humla se případ netýká jen kritiky aut. "Celý spor se vede opravdu o svobodě projevu, jestli policista jako občan této země má právo vyjádřit svůj názor veřejně," řekl již dříve. Pohrozil, že pokud Šlechta soud prohraje, odstoupí z funkce.

Podle ředitele středočeské policejní správy zaměstnanci neplnili základní povinnosti policisty. Stejný názor měl tehdy i policejní prezident Jiří Kolář a jeho mluvčí Blanka Kosinová upozornila, že u policie je přesně stanoveno, kdo smí podávat informace médiím.

"Prezídium ten trest potvrdilo, protože jednání policisty bylo v rozporu s našimi předpisy," trvá i dnes na svém Kosinová. Na otázku Novinek, jak je možné, že policie má nadále předpisy, které odporují rozsudku českého soudu, nijak neodpověděla a nechtěla se už k případu vyjadřovat.