Šíma se měl trestné činnosti dopouštět na nezletilé dceři družky minimálně v době od září roku 2001 do loňského léta. Jak se uvádí ve spise, dívku narozenou roku 1989 nutil k souloži a orálnímu sexu, přičemž používal násilí a pohrůžku zabitím.

Děvče utrpělo stresovou poruchu a není vyloučeno, že jí zůstanou trvalé následky. Obžalovaný u soudu odmítl vypovídat a požádal, aby se hlavní líčení odehrálo bez jeho přítomnosti. Soud jeho žádosti vyhověl.

Ve výpovědích z přípravného řízení, které předsedkyně senátu Anna Bímová přečetla, se Šíma doznal pouze k tomu, že měl s dcerou své družky pohlavní styk. Odmítl ale, že by při tom používal násilí nebo výhrůžky.

Šíma: bylo to dobrovolné

"Dívali jsme se na televizi, pak jsme se začali navzájem hladit a svlékat. Svým přirozením jsem vnikl do jejího. Z její strany to bylo dobrovolné, nenutil jsem ji k ničemu. Jen jsem jí říkal, že se to nesmí nikdo dovědět, hlavně ne máma, jinak bude průser," citovala Bímová jeho výpověď ze spisu.

Šíma také při vyšetřování tvrdil, že měl k dívce i jejímu bratrovi otcovský vztah. "Jednou ode mne dostala výprask, ale už si nepamatuji, v jaké souvislosti," uvedl. Výslech poškozené dívky proběhl u soudu za vyloučení veřejnosti, ale podle svědectví jejích spolužáků se děvče občas kamarádům svěřilo, že ji nevlastní otec pohlavně zneužíval a bil.

"Říkala mi, že se jí doma nelíbí. Jednou brečela a nechtěla říci proč. Po mém naléhání přiznala, že jí druh matky znásilňuje a že to trvá tři roky. Modřiny měla po těle pořád," řekla policii jedna z kamarádek.

Jeden ze spolužáků uvedl, že s ním děvče mluvilo i o svém úmyslu spáchat sebevraždu. Hlavní líčení je naplánováno do čtvrtka, kdy se očekává rozsudek. Obžalovanému hrozí až 12 let vězení.