Širůček se podle obžaloby 22. listopadu zmocnil ve skříni v domě střelné zbraně svého otce. Zastřelil pak otce Miloslava a matku Marcelu. V kotelně dostihl svého mladšího bratra Davida a dvěma výstřely ho zasáhl do hlavy, pak ho na zemi škrtil rukama a šusťákovými kalhoty. Zbraň po činu zahodil do Horusického rybníka.

"Všechny vraždy byly spáchány zvlášť brutálním způsobem, což odpovídá důkazům i povaze obžalovaného. Ukázalo se, že pravdivá byla jeho první výpověď v přípravném řízení, kdy se přiznal ke všem třem vraždám. Odpovídají tomu všechny důkazy," řekl předseda senátu Jiří Bernát. Tatínek zavražděné matky k tomu dodal, že mladší bratr se pachatele vždycky bál.

Doživotní trest mu soud vyměřil, protože vraždy spáchal s nezvyklou agresivitou. O jeho povaze hovoří i to, že se při své obhajobě snížil k tomu, že obviňoval svého bratra. Důvodem vražd byly peníze, ale i to, že po zastřelení otce se chtěl zbavit svědků. Matku střelil do zátylku, když před ním utíkala a zároveň stačil zaregistrovat i bratra, který utíkal z dětského pokoje. V kotelně ho dvakrát střelil do hlavy. 

Rozsudek zatím není pravomocný, Širůček si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.