Tři kamarádi ve věku od dvaceti do dvaadvaceti let se rozhodli prožít letošní první duben opravdu "naplno". Dvaadvacetiletý mladík si vypůjčil od otce černý mercedes, domluvil se s kamarády a jednoho z nich omotal drátem. Pak mu do úst vsunuli roubík a naložili jej do zavazadlového prostoru.

"Celá akce měla budit dojem, že došlo k únosu a omezení na pohybu jakéhosi mladého muže neznámými pachateli. Nutno podotknout, že mladíkům jejich záměr vyšel. Na linku tísňového volání 158 přicházeli četné informace od občanů, kteří spatřili v otevřeném zavazadlovém prostoru černého mercedesu svázanou osobu, která se na sebe snažila upozornit," řekla Novinkám policejní mluvčí Iva Knolová.

Operační důstojník okamžitě vyslal do míst, kde bylo auto spatřeno několik motorizovaných hlídek, aby prověřili okolí. Bylo vyhlášeno pátrání, do kterého se zapojili i kriminalisté. Kolem dvacáté hodiny byla ale akce ukončena, protože se ukázalo, že šlo o hloupý vtip tří nudících se mužů. Vůbec je nezajímalo, že policisté zbytečně vyhlásili nákladnou pátrací akci. Podle mluvčí je nelze nijak potrestat.