V červnu loňského roku rozčeřila život v Mariánských Lázních přepadení pacientek, jedno z nich dokonce skončilo znásilněním. Poprvé se tak stalo 24. června v časných ranních hodinách u cesty k Lesnímu prameni. Tady Trkovský podle soudu přepadl pacientku, která si šla k prameni pro vodu.

"S penisem v ruce ji povalil na zem, vyhrnul jí sukni a strkal ji prst do pochvy," popsal způsob sexuálního násilí, kterého se na ní žalovaný dopustil, předseda senátu Roman Dočkal. Navíc jí pak sebral kabelku s doklady a platebními kartami a dalšími osobními věcmi. Vedle šoku utrpěla žena i pohmožděniny stehna, tváře a krku.

O den později pak v Ruské ulici na lesní pěšině za jedním z hotelů strhl Trkovský na zem 85letou ženu na zem a sebral jí kabelku. Stará paní si zlomila stehenní krček a v důsledku toho musela být operována. Dva měsíce poté v nemocnici zemřela. Na zmíněné dva činy se zřejmě po svém "připravoval" už začátkem června, když se v sokolovském areálu zdraví obnažoval před probíhající ženou.

Trpí patologickou sexuální agresivitou

"Obžalovaného, přestože ani v přípravném řízení ani u hlavního líčení nevypovídal, usvědčily jak výpovědi poškozených, tak jejich věci, které byly nalezeny v opuštěném lázeňském domě, kde Trkovský přebýval. On sám to nepopřel, takže není pochyb, že se skutky staly tak, jak uvedla žaloba," řekl v odůvodnění Dočkal.

Znalci navíc uvedli, že pobyt na svobodě je v Trkovského případě nebezpečný - trpí patologickou sexuální agresivitou a jeho osobnost se vyznačuje nezdrženlivostí a disociálními rysy. Jeho rozpoznávací schopnosti byly v době páchání trestné činnosti zachovalé, ovládací pak snížené. Rozhodně ale činy nespáchal v nepříčetnosti.

"Soud neshledal žádné polehčující okolnosti, naopak žalovanému přitížilo více spáchaných činů a devítiletý trest považuje za přiměřený," dodal Dočkal. Rozsudek zatím nenabyl právní moci, neboť si obě strany ponechaly lhůtu na rozmyšlenou pro případné odvolání.