Počet bytů, které zloděj navštívil, je enormní, ale na pomyslné první místo nestačí. Krály pražských zlodějů jsou spíše Petr Čakurda a Kamil Mankoš. Ti si vysloužili přezdívku pavoučí muži díky akrobatickým kouskům, kterými se dostávali do bytů. Vykradli jich v Praze 76 a v lednu 2005 byli odsouzeni k trestu 4,5 a 6 roků. [celá zpráva]

Třiačtyřicetiletého bytaře honili policisté od konce minulého roku, kdy  zaznamenali několik krádeží vloupáním do bytů v devátém pražském obvodě a jednotlivé případy porovnávali. Zejména podle času a způsobu provedení se domnívali, že za vyloupenými byty bude stát jeden pachatel.

"Doslova celé dny a týdny shromažďovali zajištěné stopy a poznatky získané prostředky pátrací techniky. Na základě jejich vyhodnocení se dostali na stopu třiačtyřicetiletému muži, který obýval pronajatý byt v Praze-Ládví," uvedl policejní mluvčí Ladislav Bernášek.

Chytili ho v akci

Teprve v průběhu dalšího vyšetřování se kriminalisté dozvěděli o důkladné přípravě každého vloupání. Podezřelý muž docházel pravidelně, téměř každý pátek, do telefonní budky nedaleko svého bydliště. Odtud obvolával předem vytipované domácnosti. Když zjistil, že nikdo z nájemníků není doma, do bytu se vloupal.

Pracoval většinou v nočních hodinách o víkendech a z bytů si odnášel elektroniku, peníze a šperky. Po více než tříměsíčním úsilí nashromáždili kriminalisté dostatečné množství důkazů a zadrželi ho v době, kdy šel ke své telefonní budce a chystal se krást.