"V úterý 29. března 2005 kolem půl jedenácté dopoledne v Ohníči na Teplicku úmyslně usmrtil 32letý muž svou 30letou ženu. Po předchozí hádce ji několikrát bodl kuchyňským nožem," uvedla severočeská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

Žena zranění na místě podlehla. "Muž se vzápětí pokusil o sebevraždu,  bodl se do hrudníku a podřezal si žíly na zápěstí. Těžce zraněný muž byl převezen do nemocnice. Jeho zdravotní stav zatím neumožňuje obvinění z trestného činu vraždy," dodala Hrubešová s tím, že motiv jeho činu se stále vyšetřuje.

Samotná obec Ohníč má asi 400 obyvatel, polovinu obce tvoří zahrádkářská kolonie. "Je to strašné. Minimálně za posledních 50 let se tady nic podobného nestalo, možná i déle. Nikdo z místních si tak hrůzný čin nepamatuje. Smutné na tom je, že zavražděnou ženu tady znala celá vesnice i s jejími dvěma dětmi. Všichni se tady z toho budou dlouho vzpamatovávat," řekl Právu místostarosta obce František Zimmermann.

Manžel možná neunesl rozvod

Právu se podařilo zjistit, že manželský pár se zrovna rozváděl na žádost  ženy. Ta prý pocházela z nedaleké Úpoře a do Ohníče se přestěhovala v 90. letech, kdy zde její rodina koupila a začala provozovat restauraci. Žena byla spolumajitelkou spolu se svým bratrem a bydlela s manželem a dětmi v bytě nad restaurací. Sama prý pracovala jako kuchařka v restauraci na poloviční úvazek.

"Manžela tady nikdo moc neznal, nebyl zaměstnán v Ohníči a když už byl doma, moc nevycházel. Pocházel snad ze Slovenska," řekl Právu jeden z místních obyvatel.