Aleš Remeň a Martin Rubáše loni v červnu v Horním Němčí na Uherskohradišťsku zavraždili 81letou seniorku a pak ji okradli o náramkové hodinky. Obžalovaní muži byli opilí, Remeň dokonce před činem vypil 19 piv.

Při přepadení se chtěla dvojice dvacetiletých mladíků zmocnit úspor důchodkyně. Ta ale ve svém domě žádné peníze neměla. Dvojici našla stařenka zcela náhodou ve sklepě svého domku, kde ji poté uškrtili.

Cennosti nenašli

Vražda se odehrála 17. června. Oba tvrdili, že nechtěli použít násilí. Chtěli vyčkat, než oběť vyjde z domu, interiéry prohledat a s cennostmi prchnout. Když se ale dvojice vydala k domku, zaslechla uvnitř hlasy. Mladíci se proto schovali ve sklepě.

Důchodkyně se pak s návštěvou rozloučila. Všimla si, že dveře od sklepa jsou otevřeny a uvnitř našla dvojici. Od tohoto místa se výpovědi mladíků rozcházejí. Remeň tvrdil, že sice zpanikařil a důchodkyni začal škrtit, ale svého jednání pak zanechal. V útoku pak podle něj pokračoval Rubáš, který oběť zabil. Ten to ale zcela popírá. Tvrdí, že vraždil Remeň, jehož od činu nedokázal odradit.

Dvojice pak vtrhla do domku a celý jej prohledala. Remeň rozřezal nožem matrace, peřiny a židle. Cennosti ale nenašli. Při loupeži zmizely z objektu jen staré náramkové hodinky.

Ještě před odchodem si dvojice všimla, že pod podlahou kuchyně je malý sklípek na uskladnění brambor. Do tohoto místa pak mladíci mrtvou oběť přenesli. Remeň se později sám přihlásil na policii.