Přes SMS seznamku soukromého rádia se žena vydávala za krásnou 27letou Andreu Kacavos nebo Pavlínu Šímovou, která má nedobrou zkušenost s muži, je plachá a touží po založení rodiny a dětech. Jak dodávala, trpí velkými zdravotními problémy a potřebuje peníze na léky, nedoplatky za plyn či vodu a na výměnu kotle.

Aby byla ochota ctitelů co největší, přidala podvodnice fotografie půvabné mladé sousedky. K těm se dostala také podvodem pod záminkou žádosti zaměstnavatele. Když muži zatoužili po schůzce, vymyslela si, že je tetou vysněné mladice, která nemohla přijít. Jednou kvůli pohřbu v rodině, jindy zase vinou hospitalizace v nemocnici.

Muži platili

"Přišel jsem tak asi o 240 tisíc korun. Chtěl jsem jí pomoci, proto si půjčil u bank i známých," vzpomenul 36letý Josef H. z Bruntálska. Když na podvod přišel, tak okamžitě podal trestní oznámení.

Žena už byla loni odsouzena v Opavě  a dostala za podvod a poškozování cizích práv podmínku se zkušební dobou do jara 2006.

"Soud uznal škodu 95 tisíc, ale ještě jsem od podvodnice nic nedostal. Hrozila mi exekuce domu a veškerého zařízení. Pomohli rodiče i známí, ale jsem hrozně zadlužený. Byla to největší chyba mého života," povzdychl si muž.

Žena zůstala na svobodě a pokračovala v podvodech

"Naši kriminalisté získali informace o dalších podvodech ženy a na případu začali od začátku března intenzivně pracovat," uvedl opavský policejní mluvčí René Černohorský. Brzy odhalili další nešťastníky. I v podmínce Růžena B. laškovala s 31letým mužem z Karviné, kterého stejným způsobem jako ctitele z Bruntálska obrala o 130 tisíc korun.

O rok mladší Ostravák dokonce vydal údajné tetě krásné ženy z fotografie půl miliónu korun a nakonec 30letý muž z Dobroslavic na Opavsku zaplatil 4 800 korun a na splátky pro svou lásku koupil mobilní telefon za 6 tisíc korun.

"Nyní už je žena zadržena v cele předběžného zadržení a je na ní podán návrh na vzetí do vazby," dodal policejní mluvčí s tím, že možná nejde o celou sbírku podvedených mužů. "Mohou se obrátit na linku 158 nebo zavolat na opavské policejní číslo 974 737 321," vyzval Černohorský.