"S něčím podobným jsme se ještě nikdy nesetkali," řekl ve čtvrtek šéf ostravské kriminálky Tomáš Landsfeld. Dodal, že střelec je ve svém okolí znám jako konfliktní a nesnášenlivá osoba. Policisté u něj zajistili dvě nelegálně držené zbraně.

"Když jsme se ráno probudili, manžel si všiml, že v okně do kuchyně je velká díra. Střela se odrazila od kuchyňské linky a spadla na zem. Přivolali jsme okamžitě policii," řekla jedna z poškozených obyvatelek domu, kde bydlí převážně starší lidé. "Zpočátku jsme si mysleli, že to byli nějací puberťáci. Vůbec by nás nenapadlo, že by to mohl být někdo z protějšího domu," dodala.

Obyvatelé domu jsou události šokováni. "Je to hrozné, vždyť mohl někoho zastřelit. Hlavně že už ho mají a zbraně mu zabavili," dodala její sousedka. Střelec je vyšetřován na svobodě a za trestné činy nedovolené ozbrojování a výtržníctví mu hrozí maximálně jeden rok vězení. Policie však nevylučuje, že bude obviněn ještě z dalších trestných činů. Muselo by se ale prokázat, že chtěl někoho úmyslně poškodit. To střelec odmítá.