Gasnárek dostal 22 měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu tři a půl roku. "Dokazování prokázalo, že se čin skutečně stal. Přestože hlavním svědkem byl poškozený muž, soud při rozsáhlém dokazování nenašel nic, co by jeho výpověď zpochybňovalo. Ostatní nepřímé důkazy do celého souběhu věcí zapadají a dokazují, že obžalovaný svým chováním zasáhl do tělesné integrity poškozených," uvedla soudkyně Kateřina Stýblová.

Rozsudek není jen trestem za sexuální obtěžování 34letého muže, kterého se dopustil od srpna do října roku 2000, ale je souhrnným trestem i za podobný zločin, kterého se Gasnárek dopustil v roce 2002. Za ten byl pravomocně odsouzen na 16 měsíců se zkušební dobou 3 let letos 1. března.

Soudkyně musela tento rozsudek zrušit a vynést souhrnný trest, ve kterém zohlednila jeho oba prohřešky. Samotný závěr procesu poznamenal svou agresivitou Gasnárek, který si vzal slovo a verbálně napadl soudkyni i státního zástupce. "Pokud neskončí jednání zastavením mého trestního stíhání, podám na státního zástupce trestní oznámení i na soudkyni stížnost. Vše je zmanipulované, nic jsem nespáchal a soud mi brání v dokázání neviny," hřímal v jednací síni Gasnárek.

Důkazy byly nepochybné

Nějak přitom pozapomněl, že před soudem vyplynuly na světlo důkazy, které ho označují za muže, který zneužíval svého postavení u policie, zval si do kanceláře obviněné muže a osahával je na přirození. Přitom jim vyhrožoval, že pokud nebudou spolupracovat, pak se jejich kauza bude vyvíjet špatně a záleží jen na nich, jak to dopadne.

"Když mě poprvé přivedli do jeho kanceláře, tak mě nabídl tykání. Pak mě řekl, ať se svléknu, že musí udělat prohlídku, než mě dá do cely. Přitom mi sahal na přirození a říkal, že mám pořádného klacka. Potom jsem se hned narovnal a oblékl. Podruhé chtěl, abych mu donesl časopisy a ukázal přirození a potřetí mě na něj sahal přes kalhoty," vypověděl Martin R.

Jeho slova přesně zapadala do kontextu dalších důkazů, které se soudu podařilo nashromáždit. "O chování se dověděl přímý nadřízený obžalovaného, který mu zakázal výslechy mužů po pracovní době. Navíc se při prohlídce v jeho skříni našel negativ, ve kterém jsou vyfotografovány pánské pohlavní orgány," doplnil státní zástupce Zdeněk Adámek.