Mrtvého našli v neděli sousedi v jeho bytě v sedmém patře panelového domu v Ostravě-Porubě. "Hned jsem si všiml, že dveře do jeho bytu jsou otevřené. Nahlédl jsem dovnitř a naskytl se mi hrozný pohled. Všude bylo plno krve, na podlaze, na zdech, dveřích i nábytku. Soused ležel na zemi a měl úplně znetvořenou tvář. Byl všude pořezaný, podle mne pravděpodobně vykrvácel," uvedl v úterý předseda bytového družstva Vladislav Časta. [celá zpráva]

Policie začala po vrahovi ihned pátrat a ve čtvrtek obvinila 29letého J. K., jehož popis získala od sousedů. K jeho osobě vedla i většina zajištěných stop a indicií.

Hlavní vyšetřovací verzí bylo, že se muž stal obětí náhodné známosti nebo štamgastů, se kterými se scházel v restauraci. Uvažovalo se i o možnosti, že šlo o náhodný styk s homosexuálem. Právě tato verze, jak se později ukázalo, byla tou správnou.

Neví, proč to udělal

Policisté prověřili více než 200 osob a postupně se okruh podezřelých začínal zužovat. Když byl J. K. zadržen, vypověděl podle policie celý příběh, který se shodoval s předpoklady kriminalistů. Mladý muž měl mít s obětí sexuální styk a po následné hádce majitele bytu napadnout skleněnou lahví a střepy. Útok byl soustředěn do horní poloviny těla - na hlavu, trup a ruce.

Oba muži byli prý pod vlivem alkoholu. Pachatel má podle policie dlouhodobě problémy s pitím a v minulosti už byl trestán. Motiv brutálního činu nebyl schopen vysvětlit.