"K odhalení bandy nám posloužil případ z listopadu, kdy jsme dopadli dva 18leté mladíky, kterým jsme prokázali krádeže pěti škodovek. Jenže, hlášení o ukradených škodovkách se množila a tak jsme se na ně zaměřili znovu. Ukázalo se, že oba byli členy devítihlavé bandy, která se delší dobu živila krádežemi starých škodovek, které prodávali za tři a půl tisíce korun do šrotu," uvedl Mojmír Popp z brněnské policie.

Jejich styl práce byl po celou dobu stejný. Nejdříve si vybrali škodovku, která stála na ulici a tu odtáhli na bezpečné místo. Z ní pak odstranili sedadla a další plastové věci. Do palivové nádrže kovového vraku načerpali vodu, aby torzo bylo těžší. Někdy do auta ukryli i několik cihel, aby na vraku vydělali co nejvíce. Podle důkazů, které mají kriminalisté k dispozici, tak způsobili škodu necelých 90 tisíc korun.

"Po zadržení se někteří z nich přiznali a někteří odmítají vypovídat. Jeden se dokonce přiznal, že sám nebo s některým z kompliců ukradl 40 aut. Prověřovali jsme jeho verzi s hlášeními o krádežích, ale ztrátu některých škodovek nikdo nehlásil, takže je nemůžeme do celkové škody zahrnout," doplnil Popp.

Všichni jsou nyní obvinění z krádeže, za kterou jim hrozí až 3 roky vězení. Vyšetřování však stále pokračuje, a tak není jisté, zda je výše škody a počet krádeží úplný. Vůdce bandy putoval ze školní lavice do diagnostického ústavu, ostatní jsou stíhaní na svobodě.