Policisté kvůli probíhajícímu vyšetřování odmítají poskytnout jakékoliv informace k případu. Přiznávají jen, že k vraždě opravdu došlo.

"Dosud neznámý pachatel v přesně nezjištěné době v bytě na Resslově ulici v úmyslu usmrtit napadl 57letého A. O. Způsobil mu zranění, kterým muž ve svém bytě podlehl," uvedla severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Sousedé z jediného výškového domu v Resslově ulici se domnívají, že osaměle žijícího muže, jenž pracoval u městského dopravního podniku, zavraždila jeho náhodná dámská návštěva.

Sousedům se naskytl hrůzný pohled

"V noci na neděli jsem slyšel v bytě nade mnou hekání a potom i volání o pomoc. Vyběhl jsem o patro výš a vzbudil předsedu družstva, který bydlí hned vedle. Chvíli jsme poslouchali za dveřmi, ale už byl klid. Neodvažovali jsme se zazvonit," řekl Právu soused z šestého patra Jaroslav Kucharský.

Předseda bytového družstva Vladislav Časta řekl, že ráno po desáté znovu vyšel na chodbu. "Hned jsem si všiml, že dveře do jeho bytu jsou otevřené. Nahlédl jsem dovnitř a naskytl se mi hrozný pohled. Všude bylo plno krve, na podlaze, na zdech, dveřích i nábytku. Soused ležel na zemi a měl úplně znetvořenou tvář. Byl všude pořezaný, podle mne pravděpodobně vykrvácel," řekl Časta.

Muž žil podle sousedů sám, jen někdy ho chodila navštěvovat jeho sestra a také syn. "Už dlouho jsem je ale tady neviděl. Kdybych je potkal na ulici, ani je nepoznám," řekl soused Časta, který si nedovede vysvětlit, proč muže někdo zabil.

"Byl to slušný člověk. Měl ale vadu výslovnosti, a tak možná někomu mohlo připadat, že je věčně opilý," dodal. Vražda Antonína O. je letos čtvrtým hrdelním zločinem na severní Moravě a ve Slezsku. Za poslední dva roky se přitom policistům všechny vraždy podařilo objastnit.