Podle psychologického posudku to vypadá, že otec malé Nikoly ji naváděl, aby obvinila matku z týrání. Cílem pak mohla být jeho snaha získat dcerku jen pro sebe.

"Policejní radová navrhla zastavit trestní stíhání obviněné ženy, protože se nepodařilo prokázat, že by spáchala trestný čin. Věc jsme odeslali na státní zastupitelství, které nyní rozhodne, zda návrhu vyhoví nebo věc vrátí k došetření zpět k dalšímu zajištění důkazů," sdělila mluvčí břeclavské policie Ludmila Straková.

Matka: dceru jsem nikdy netýrala

Případ se dostal na policejní stůl v závěru loňského roku, kdy otec dívenky na svou exmanželku podal trestní oznámení. Uvedl v něm, že se domnívá, že matka dívenku bije vařečkou, týrá ji zimou a hladem. Podle trestního oznámení Nikola trpěla v péči matky.

"Nikdy jsem Nikolku nebila vařečkou, natož abych ji trápila zimou a hladem. Něco takového bych nikdy neudělala, protože ji mám moc ráda. Dcera byla podle všeho zmanipulovaná. Bývalá tchyně ji totiž chtěla mít za každou cenu u sebe. S exmanželem jsme se přitom už dávno předtím dohodli, že si Nikolku vezme k sobě a soud mu ji pak svěřil do péče," hájila se na policii Andrea K., která je s novým přítelem v šestém měsíci rizikového těhotenství.

Psychologové: Nikolu někdo zmanipuloval

Důležitý obrat v případu nastal po psychologickém vyšetření dívenky, které ukázalo, že ji někdo zmanipuloval a naučil ji, co má říkat. Přesto se psychologové dostali citlivým přístupem ke kořenu věci a zjistili, že dívku nikdo netýral a neubližoval ji. Naopak se ukázalo, že má ke své matce silný vztah a má ji ráda. Tento výsledek znaleckého zkoumání pak policejní radovou Lenku Cupalovou přivedl k závěru, že stíhání zastaví.

"Ráda bych dceru zase po dlouhé době viděla. Za pár týdnů bude mít osmé narozeniny, a tak bych je chtěla oslavit s ní," posteskla si žena, která je ráda, že pravda vyšla najevo a vše vypadá, že by státní zastupitelství mohlo návrh policie posvětit.