Klášterecký podnik ZKL poslal Berka do konkurzu v červnu 2002 a konkurzním správcem ustanovil Daniela Thonata. Thonat prodal závod Schwarczově pražské firmě Comindustrial za 40 miliónů korun a společnost později stoprocentní podíl v klášterecké ZKL postoupila slovenskému výrobci ložisek a obráběcích strojů HTC Holding.

Slovenská firma byla do té doby konkurentem klášterecké ZKL. Generální ředitel koncernu ZKL Jiří Prášil již dříve řekl, že konkurz podniku v Klášterci nad Ohří byl bezdůvodný a jeho důsledky znamenají pro koncern výrazné ohrožení.

Policie odhalila rozsáhlé spiknutí

Podle policie jde o rozsáhlý případ, v němž byl do tunelování podniků zapojen nejen konkurzní soudce Berka, ale i konkurzní správce Thonat, jeho zástupce Tuhý, zaměstnanec zpeněžování podstaty Lubor Kindl a soudní znalec Martin Jurenka. Policie pětici obvinila kvůli konkurzům na Union banku, ZKL Klášterec nad Ohří a Stavební podnik Ralsko. Vyšetřování se ale týká i mnoha dalších firem.

Škoda, kterou měli stíhaní muži způsobit, se odhaduje na téměř 67 miliónů korun. Údajně ale měli v plánu zlikvidovat další podniky, v čemž jim policie zabránila. Škoda by tak byla o 200 miliónů vyšší.