"Když někdo bere drogy pro svoji potřebu, tak to není trestné, tedy jemu žádný trest  nehrozil. Spíše hrozil problém věznici, kdyby se prokázalo, že bral drogy během pobytu. Pak samozřejmě také tomu, kdo by drogy do věznice dodal. Nic takového se však nepotvrdilo," uvedla šéfka státního zastupitelství Prahy 4 Blanka Valsamisová.

Informaci o tom, že Kulínský bere ve věznici pervitin, přinesla na počátku února Česká televize. Přítomnost látek v moči prý ukázala jedna z pravidelných kontrol. Ředitel věznice Jaroslav Gruber to však vyloučil s tím, že vyšetření bylo negativní. Později vyšlo najevo, že Kulínský zřejmě drogy bral před nástupem do vězení, tedy pozitivní byl jeho vstupní test. Vazba zatím nekončí.

Policie Kulínského vazebně stíhá od konce loňského listopadu. Obviněn byl ze zneužití 25 sboristek mladších 15 let, případně ve věku 15 až 18 let. S několika z nich prý měl pohlavní styk. Původně měl být propuštěn na svobodu právě včera, kdy uplynuly přesně tři měsíce od jeho vzetí do vazby. Soud však nedávno rozhodl, že mu vazbu prodlouží. Jde o neobvyklý krok, neboť koluzní vazba ze zákona může trvat pouze tři měsíce, nejsou-li zřejmé skutečnosti, že se obviněný ještě na svobodě pokoušel ovlivňovat svědky. Tuto variantu zde soud shledal.

V současné době policie dál vyslýchá svědkyně. Není vyloučeno, že obvinění Kulínského bude znovu rozšířeno.