Kamión projel městem a zbytky z jeho předku včetně ohnuté značky zůstaly jako památka i na novém kruhovém objezdu v dolní části Dubí. Zastavil až v Teplicích na mostě v pravém jízdním pruhu, zhruba po pětikilometrové jízdě od místa střetu.

Zahraniční řidič byl očividně v šoku, zdravotnickou pomoc ovšem nepotřeboval. Popelářský vůz zablokoval v důsledku dopravní nehody silnici v obou směrech.

"Po dohodě s vyšetřujícími dopravními policisty jsme uzavřeli hraniční přechod Cínovec jak pro osobní, tak pro nákladní dopravu," řekla tisková mluvčí Oblastního ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie Ústí nad Labem Eva Hauková.

Dopravu přes město by vyřešila dálnice

"Jsem z toho v šoku. Jednalo se o popelářský vůz na svoz domovního odpadu technických služeb města Dubí. Řidič kamiónu to do něj napral ve vysoké rychlosti zezadu a odhodil ho na sloup a barák. Zázračně to ale projel a jel dál. Na druhou stranu klobouk dolů, že to dokázal ještě ukočírovat a nesmetl cestou nějaké děti nebo staré lidi," řekl Právu dubský místostarosta Jan Dráždil.

"Reakce lidí je jednoznačná - už toho mají dost. Snažíme se dělat různá opatření, ale nikoho to nezajímá, dokud tady nebude ležet řada mrtvých těl," rozčílil se Dráždil s tím, že teď by se měli ukázat před lidmi ekologičtí aktivisté odmítající dostavu dálnice D8.