„Na počátku velikonočního víkendu jsme byli přivoláni ke sporu dvou řidičů. Volající muž jako řidič osobního vozidla VW Golf uvedl, že jel od Opatovic nad Labem směrem na Hradec Králové a předjela ho Honda Civic. Za Vysokou nad Labem řidič hondy po předjetí cyklisty zpomalil na cyklistovu rychlost a náhle přibrzdil. Poté vystrčil z okénka levou ruku a ukázal hanlivé gesto,“ popsala událost policejní mluvčí Iva Kormošová.

Řidič golfu musel prudce zabrzdit, aby se vyhnul střetu jak s hondou, tak s cyklistou. Honda, kterou vzápětí předjel, ho za chvilku opět předjela, ale tak, že se sotva vyhnula protijedoucímu vozidlu. Naštěstí ani při jedné kolizi nedošlo k nehodě, ani se nikomu nic nestalo.

„Řidič golfu pronásledoval druhé vozidlo až do ulice Na Břehách, kde honda zaparkovala před jedním z panelových domů. Přivolaným policistům pak její řidič tvrdil, že ten den jel pouze z ulice Na Břehách do Hradecké a zpět,“ pokračovala Kormošová.

Třiatřicetiletý řidič golfu ovšem policistům předal kamerový záznam, na kterém je nejzávažnější přestupek zachycen. Policie nyní událost došetří a předá správnímu úřadu.