Krutou ironii osudu poznali minulý týden ozbrojení banditi, kteří přepadli prodejní halu v Praze 9. Loupež měli zřejmě připravenou, maskovali se a měli i pistoli, ale zapomněli na jeden podstatný detail. Nezjistili si, kolik peněz může v danou chvíli prodavač mít. Podle jeho výpovědi tak získali asi 46 korun. Policie po nich stále pátrá.

V nesprávnou chvíli na nesprávném místě byl také pachatel z Karvinska, který chtěl ve středu v Ostravě okrást důchodce. Nevšiml si totiž, že kolem něj právě projíždí policejní auto a vrhl se na svoji oběť. Důchodce o peníze nepřišel a nebyl ani zraněn. Policisté mladého muže ihned zadrželi a nyní mu hrozí až desetiletý trest.

Korunu všemu nasadil jeden pražský zloděj, který si ve stejný den vyhlédl auto zaparkované na nábřeží Vltavy. Majitel ho při krádeži zahlédl a začal ho honit. Po chvíli zloděj uklouzl na sněhu a zřítil se do ledové řeky. Okradenému muži se ho zželelo a dokonce mu pomohl na břeh. To už ale dorazila i policie a mokrého a poníženého recidivistu si odvezla na stanici.