K dopadení došlo už začátkem března, policisté o něm informovali v neděli.

„Zadrženému je kladeno za vinu jednatřicet do této doby zadokumentovaných případů, při kterých podpaloval auta, kontejnery a zahradní přístřešky v Praze Letňanech a Vysočanech a také ve středočeském Káraném. Jen motorových vozidel podpálil tento obviněný patnáct,“ uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan.

Žhář se doznal k třicet jedna požárům, policisté předpokládají, že jich má na svědomí více

Žhář se doznal k třicet jedna požárům, policisté předpokládají, že jich má na svědomí více

FOTO: Policie ČR

K jednotlivým požárům mělo dojít od poloviny prosince do začátku března. Krátce před Vánoci se mu například povedlo během dvaceti minut zapálit v Letňanech šest aut.

Jedná se o případy, ke kterým se šestadvacetiletý mladík přiznal, policisté však předpokládají, že požárů má na svědomí více.

Policisté jej zadrželi šestého března na nádraží Vysočany, mladíka však začal bránit nedaleko sedící čtyřiačtyřicetiletý bezdomovec, který na policisty poslal psy.

„Jeho snaha zmařit kriminalistům zadržení podezřelého zašla až tak daleko, že na jednoho z detektivů poštval oba své psy,“ uvedl mluvčí s tím, že díky neprůstřelné vestě jej psi nepokousali. Bezdomovec psy odvolal až po varovném výstřelu.

Mladík zapálil nejméně patnáct aut

Mladík zapálil nejméně patnáct aut

FOTO: Policie ČR

Mladík je nyní ve vazbě, za poškozování cizí věci mu hrozí trest až tři roky vězení. Stíhán je i bezdomovec, který bránil dopadení. „Čtyřiačtyřicetiletý muž je v tuto chvíli stíhán pro trestný čin násilí proti úřední osobě, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky,“ dodal mluvčí.