Podle rozsudku pražského městského soudu z roku 2004 si Třešňák nezaslouží nic jiného než doživotí. Vrchní soud však jeho rozhodnutí zmírnil.

Třešňák v dubnu 2003 přepadl pobočku ČSOB na Vítězném náměstí v Praze. Namířil na pokladní a zapnul diktafon. "Toto je loupežné přepadení," ozvalo se.

Strážný v bance Jiří Č. se v tu chvíli pohnul, Třešňák se otočil a dvakrát ho zasáhl do hrudníku, jednou do břicha. Šestatřicetiletý zaměstnanec banky byl na místě mrtvý. Třešňák maskovaný parukou, knírem, černými brýlemi a baseballovou čepicí si z banky odnesl 124 tisíc korun. [celá zpráva]

Střelba u Karlova mostu

Podruhé šel loupit v roce 2003 krátce před Vánoci. V Karmelitské ulici na Malé Straně si vybral Komerční banku. Ukradl 89 tisíc korun a nějaké valuty.

Třešňák však daleko nedošel, zalarmovaná policie ho dostihla, když přešel přes Karlův most na Staré Město. Na dvojici kriminalistů vytáhl pistoli. "Třemi výstřely přes levé rameno se snažil zasáhnout policistu, který mu zezadu dával kravatu," konstatoval soudce. Střílel prý i po druhému policistovi a jen náhodou nikoho nezranil. K zápasu přitom došlo na ulici plné lidí. [celá zpráva]