Muž spáchaný podvod údajně nepopírá. O jeho vině však rozhodne až soud.

Podle Jaromíra Jindřicha z odboru závažné hospodářské a finanční kriminality vrchního státního zastupitelství se obviněný podílel na provozování počítačového a informačního systému banky. Vzhledem k jeho znalostem, kompetencím a důvěře, jaké se na své pozici těšil, se mu během let 1999 až 2002 podařilo nepozorovaně odčerpat různě vysoké částky z účtu banky a poslat je na svá konta, která si založil u několika českých i zahraničních bankovních ústavů. Tři roky se mu dařilo své podvody maskovat, teprve finanční kontrola pak objevila určité nesrovnalosti.

Část peněz vrátil

Podle informací soudce, který má případ na starosti, se případ jeví jako poměrně jednoznačný. "Obžalovaný se v podstatě doznává a spolupracuje s poškozeným i s policií," konstatoval soudce, který případ začne projednávat hned po Velikonocích. Žalobce Jindřich dodává, že muži hrozí až dvanáctileté vězení vzhledem k rozsahu škody, kterou způsobil.

Podle dostupných informací GE Capital Bank, která svého zaměstnance po odhalení podvodů propustila, své peníze zřejmě dostala ve značné míře zpět. "Část peněz se podařilo zajistit na účtech obžalovaného a také zajištěním majetku, který za ně nabyl. Další část peněz vrátil," upřesnil Jindřich.