"Oba mladíci telefonovali z mobilního telefonu bez SIM karty, přesto byli v krátké době odhaleni," varuje mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek další případné "vtipálky". "Šance na dopadení těchto pachatelů je velice reálná," zdůraznil.

První anonym

Jako první volal podle Bernáška mladší z pachatelů. Minulý týden ve čtvrtek v 6. hodin ráno oznámil, že na Hlavním nádraží je uložená bomba. "Desítky policistů vyklidily budovu nádraží, vlaky končily v jiných stanicích, anebo nabíraly několikahodinové zpoždění. Soupravy metra stanicí pouze projížděly," vyjmenoval Bernášek problémy, které mladík jedinou větou způsobil. Policisté při důkladné prohlídce žádnou výbušninu nenalezli.

Druhý anonym byl konkrétnější

Téměř na hodinu přesně se o den později ozval druhý anonym. "Mužský hlas operátorům sdělil, že bomba je na šesté koleji Hlavního nádraží. Asi po půl hodině místo změnil a řekl, že výbušnina je v železničním tunelu," pokračoval Bernášek s tím, že výsledek byl stejný jako předchozího dne.

Policisté oba mladíky dopadli poměrně záhy. Policejní rada je ve čtvrtek obvinil z trestného činu šíření poplašné zprávy a umístil je do cely s návrhem na vazbu. Hrozí jim až pět let vězení.