Portály nabízely oblečení, dresy známých klubů, boty a brýle značně pod reálnou cenou. Ve skutečnosti sloužily tyto obchody jen k vylákání identifikátorů platebních karet. Kriminalistům se tyto podvodné nákupní portály podařilo ve spolupráci se správci domén zablokovat a ve stejné době ve spolupráci s bankovními ústavy došlo i k zablokování 2500 platebních karet.

V případě jejich zneužití by majitelé přišli řádově o miliony korun. „Případ je prošetřován jako zvlášť závažný zločin neoprávněné opatření a padělání platebního prostředku a podvod. Škoda není dosud přesně vyčíslena, ale zatím se díky bleskově provedeným opatřením pohybuje pod stotisícovou hranicí,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb s tím, že případ je stále živý a mohou se objevit i další podvodné internetové obchody, které mohly být do řetězce zapojeny.

I v souvislosti s aktuálními výprodejovými akcemi policie opakovaně upozorňuje, že je třeba nákupům přes internet věnovat patřičnou pozornost. Absence obchodních podmínek, omezené možnosti způsobu platby či špatná čeština bývají jednoznačným varováním. Nejjednodušší metodou, jak se vyhnout problémům, je platba při převzetí zboží.