Dvaatřicetiletá žena se stala obětí domácího násilí, které vyvrcholilo před pěti lety, kdy se manželovi svěřila, že byla v patnácti znásilněna. "Opakovaně ji bil. Dělal jí žárlivé scény, ponižoval ji a nakonec ji slovně vyzval ke skoku z balkónu bytu," popsal případ státní zástupce Zbyněk Eger.

Žena nátlaku podlehla. Nejdříve si chtěla podřezat žíly, poté se vrhla z druhého patra. Po návratu z nemocnice zůstala na invalidním vozíku, přesto ji muž podle obžaloby dál týral, bil a nadával jí. Znalci vysvětlili Mirgovo chování tak, že se cítil manželčinou informací o znásilnění zaskočený, podvedený, a zraněný.

Když ho před zhruba před dvěma roky začala vyšetřovat policie, náhle se změnil, kajícně uznal svou chybu a vzal si po rozvodu do péče postižené dítě, jedno ze tří, které s manželkou měl.

"Kdyby šel do vězení, neměl by se kdo starat o jeho postižené dítě, bývalá žena má v péči dva potomky, výchovu třetího by asi nezvládla," řekla soudkyně Michaela Řezníčková, která při středečním projednávání nesouhlasila s nepodmíněným trestem, jaký navrhoval státní zástupce. Na Mirgovu stranu se přiklonila i bývalá manželka a svědčila v jeho prospěch. Obžalovaný se však proti rozsudku na místě odvolal.